Na ladijski strani severnega dela slavoločne stene je upodobljen sv. Jurij na belem konju, ki zabada kopje v zmajevo žrelo; v ozadju vidimo na desni Marjetico, ki moli, na levi pa skozi grajski okni dogajanje opazujeta kralj in kraljica, dekličina starša.
Protagonisti so postavljeni v prvi plan; prostor je nakazan shematično, brez učinka globine. Perspektivično skromno naslikana arhitektura deluje kot gledališka kulisa. Sv. Jurij je modno opravljen: draperija se mehko guba, robovi so elegantno vzvalovljeni. Ovalni obraz z mandljastimi očmi in srčasto oblikovanimi ustnicami je barvno mojstrsko modeliran; obdajajo ga urejeni kodrasti lasje s svetlimi prelivi.
Stenska poslikava na Bregu pri Preddvoru je delo tretje skupine mojstrov iz nasledstva t. i. Goriške delavnice, ki so delovali na slovenskih tleh; v to skupino sodijo še fragmenti v cerkveni ladji v bližnjih Tupaličah in poslikava cerkvene fasade pri sv. Križu nad Selcami. Delavnica, ki je imela verjetno sedež v Gorici, je slogovno še gojila nekatere pridobitve italijanskega trečenta, njeni mojstri pa so se že
spogledovali tudi z novostmi češkega internacionalnega mehkega sloga.
Breg pri Preddvoru, podružnična cerkev sv. Lenarta